Twoja droga do zdrowego uśmiechu!

Ankieta zdrowia i zdjęcie pantomograficzne

Przed spotkaniem z lekarzem pacjent wypełnia kwestionariusz/ankietę zdrowia. Aby leczenie przebiegało bezpiecznie niezbędne są informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach czy alergiach. Na wizycie konsultacyjnej wykonujemy zdjęcie pantomograficzne. Jest to przeglądowe zdjęcie radiologiczne pokazujące całość uzębienia, kości szczęki i żuchwy, zatoki oraz przegrodę nosa. Jest ono konieczne, aby przeprowadzić rzetelne badanie, gdyż nie wszystkie zmiany patologiczne są widoczne w badaniu klinicznym.

Rozmowa i badanie

Pierwszą wizytę, spędzamy na rozmowie. Jest ona bardzo ważna - uważnie wsłuchujemy się w oczekiwania i problemy pacjentów. Dopiero, gdy zgromadzimy tę wiedzę, przechodzimy do drugiego etapu, czyli badania.

Diagnostyka i plan leczenia

Dokładne badanie wsparte analizą zdjęć radiologicznych i wykorzystanie najnowszych technologii pozwala na stworzenie pełnego i kompleksowego planu leczenia. Naszą zasadą jest przygotowanie planu w formie opisowej. Dzięki temu nasi pacjenci znają wszystkie etapy leczenia i mogą się do nich odpowiednio przygotować. Ustalamy także jego dokładny harmonogram, co pozwala zaoszczędzić cenny czas pacjentów.

Higienizacja

Aby pacjenta wyleczyć należy rozpocząć od podstaw. Pacjent musi opanować higienę zębów i jamy ustnej. Terapia rozpoczyna się od oczyszczenia zębów z kamienia i osadów, a wizyta zawsze jest zakończona instruktażem higieny jamy ustnej oraz doborem profesjonalnych produktów do oczyszczania zębów. Higienizacja nie kończy się na jednej wizycie – pacjenci korzystają z tych zabiegów regularnie (najczęściej co sześć miesięcy). Pozwala to zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł, za które odpowiedzialne są bakterie tworzące osady i kamień nazębny.

Leczenie i efekt końcowy

Gdy zęby są już oczyszczone, a pacjent wyedukowany, przystępujemy do realizacji planu leczenia. Leczymy próchnicę, usuwamy ogniska zapalne. Uzupełniamy braki zębowe i trwa to tak długo, aż dojdziemy do momentu uzyskania zdrowego uśmiechu.

Usługi

ul. Bema 37a, Ciechocinek

budynek Przychodni Lekarskiej

+48 723 136 201

zadzwoń i umów się na wizytę

Tylko u nas

bezbolesne znieczulenie komputerowe